Co to jest dom energooszczędny?

0
186

Domy prefabrykowany oraz dom energooszczędny

Zacznijmy może od tego, że dom energooszczędny jest budowlą niesamowicie oszczędną jak wskazuje sama nazwa. Domy te pochłaniają począwszy od czterech aż do pięciu poziomów mniejszą ilość energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu. Natomiast w domach jednorodzinnych potrzeba raptem od 5% do 6% więcej niż w zwyczajnych domach. Jeszcze 4 lata temu były wcześniej o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów. Przez lata opłacalność w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów zwiększa się. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowania się w stylu domu energooszczędnego. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną bardzo dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają niemal całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny całokształt wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niezmiernie wysokiej jakości wykonania.

Oszczędność na każdym kroku

Dodatkowo domy energooszczędne zużywają nieprzeciętnie małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się to z powodu jak najbardziej ukróconego aż do minimum stopnia zużycia prądu z oświetlenia oraz z urządzeń elektrycznych. To wszystko powoduje na dodatek znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itp. oraz dąży się on stosować jak największej ilości energii odnawialnej jak promienie słoneczne, wiatr czy też energia gruntowa.
Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość i niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ