Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

1
193
pompa zębata

Pompa zębata należy do pomp typu wyporowych rotacyjnych.

Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwojgu z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Drugi tym pompy zębatej

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu polegają na rotacji dwóch identycznie wyglądających kół zębatych. Ciecz znajdująca się w środku komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana bezpośrednio aż do przestrzeni znajdującej się zupełnie pomiędzy zębatkami naszych kół. Następnie są one transportowane od razu do komory tłocznej całej pompy. Oczywiście pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez ośrodki znajdujące się poza naszą pompą.

Charakterystyka pomp zębatych

Pompy zębate należą do rodzaju pomp, które to charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania. Idzie ona w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie, które znajduje się w środku komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 aż do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy zmierzyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy i jej efektywność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów pomp zębatych to od około 500 aż do ponad 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna przede wszystkim od jednego czynnika. Tym czynnikiem jest temperatura wysoko podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.
Nasza firma all-pumps.pl z cała pewnością może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych ale nie tylko! bezkonkurencyjną możliwością wyboru również. Posiadamy ogromny asortyment! Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

Zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ