dekoracje ścienne

0
21

Palenisko w domu to jeden z najskuteczniejszych sposobów na polepszenie humoru, gdy jesienny czas nadszedł a wieczory są długie i ciemne. Chcesz nanieść do swoich domów tańczącepłomienie? Koniecznie przeczytaj mój przewodnik.
Kominek w domu to nie jedynie klimatyczny smaczek, ale przede wszystkimbardzo chciane źródło ciepła. Pomimo, że kominki najczęściej kojarzą się z domami jednorodzinnymi, zaimplementowanie niektórych struktur jest możliwe również w niedużych pomieszczeniach w bloku.
Decydując się na konstrukcję kominka pokojowego, powinno się przede wszystkimstwierdzić, czy będzie on realizował wyłącznie funkcję dekoracyjną ozdobną , czy ma również ogrzewać reszte pomieszczeń , dystrybuując ciepłe powietrze przewodami wentylacyjnymi czy też nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego musimy znaleźć parametry siły grzewczej kominka. Jeśli ma on być jednym z głównych źródeł ciepła w mieszkaniu, jego moc powinna być duża.
Kiedy palenisko w domu ma spełniać wyłącznie funkcję dekoracyjną, możemy wybraćpropozycję z bezpośrednim paleniskiem– tradycyjną oraz logicznie tańszą w budowie. Kominki tego rodzaju, przeważnie zamurowane, ogrzewają powietrze w swoim niedalekim otoczeniu. Zysk ciepła wynosi lecz raptem ok. 20%, gdyż większość energii ucieka przez komin. Z powodów ekonomicznych jest to zatem mniej oszczędne podejście.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/