Instalacje Co Katowice – którą wybrać?

0
2489

Instalacje centralnego ogrzewania zmieniają się jak wszystko inne. Kiedyś wybór był jasny i ograniczony, dziś mamy rodzaje, z których możemy wybierać.

Wybór instalacji co nie jest zadaniem prostym. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto zasięgnąć opinii fachowca – instalacje Co Katowice, który doradzi nam w naszych dylematach i pomoże wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Instalacja Co grawitacyjna

Jest to stara metoda, która powoli odchodzi w niepamięć. Nie wykorzystuje energii elektrycznej, potrzebuje jedynie unoszącej się ogrzanej wody i opadania wody schłodzonej. Do swojego użycia potrzebuje kotła opalanego paliwem stałym. Niewykorzystywanie energii elektrycznej jest niezwykle ważne – wyłączenie prądu nie spowoduje wyłączenia ogrzewania. Jest to największa zaleta takiego rozwiązania. Jeśli przekroczone zostaną ustalone odległości (w skrócie – poziom 25 m, wysokość 2/3 m) ogrzewanie tego typu staje się nieatrakcyjne, ponieważ nie jest już ekonomiczne.

O tego typu instalacje należy dbać. Kocioł na paliwo stałe musi mieć instalacje typu otwartego – z dostępem do powietrza. Średnica rur musi być odpowiednio duża – większa niż w ogrzewaniu pompowym. Woda gorąca, która ma mniejszą gęstość płynie do góry, natomiast zimna, która jest cięższa leci w dół. Złe zainstalowanie tego typu instalacji wiąże się z tym, że kaloryfery nie będą grzać, zatem instalacja nie będzie spełniała swojego podstawowego zadania. W domach jednorodzinnych coraz częściej stosuje się drugi rodzaj ogrzewania, czyli ogrzewanie pompowe.

Instalacja Co pompowa

W tym rodzaju instalacji obieg wody jest wymuszony przez zainstalowaną pompę. Pompa obiegowa wpływa na przepływ wody. Woda może pokonać duże opory hydrauliczne. Związane jest to z mniejszą niż poprzednio średnicą rur. W instalacjach pompowych nie musimy martwić się o ograniczenia wielkości, czy rozległości, jak to miało miejsce poprzednio.

ETG System

ZOSTAW ODPOWIEDŹ