Co powoduje, że mamy opryszczkę?

0
241
jak pozbyć się opryszczki

Co powoduje, że mamy opryszczkę?

Opryszczka na ustach to strapienie nie tylko kobiet lecz też mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może ukazać się w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd i brzydki wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a precyzyjnie Herpes simplex virus to wirus, jaki powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest całkiem powszechne tudzież w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden środek na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, iż jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę trzeba leczyć tudzież postarać się o to, aby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus cyklicznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Wp-cosmetics.pl?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu lub przecieranie cebulą może sprawić rozsianie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką trzeba rozpocząć w momencie wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd bądź pieczenie skóry. Aby ograniczyć okres trwania infekcji powinno się zastosować preparaty wysuszające oraz chroniące przed nawrotem choroby. Warto skierować uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na uśpienie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje cykliczność występowania opryszczki, i przypuszczalnie nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli jak zadbać o wargi narażone na infekcję.

Niestety nadal nie istnieje środek na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy obecnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu można zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest także krem przeciw opryszczce Spirularin, który chroni usta przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv i zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne kompozycje (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu

Poprzedni wpis