nowoczesny wystrój salonu

0
13

Jak wprowadzić styl prowansalski do wnętrza?
Chcąc wnieść styl prowansalski do swoich wnętrz musimy pamiętać, że aranżacje w tym stylu wymagają dużej przestrzeni oraz mnóstwo światła, w innym wypadku nie przedstawiają się już tak olśniewająco.
Nie znaczy to że nie można przemycić pewnych elementów stylu prowansalskiego do malutkiego mieszkania w mieście. Nie poleca się wówczas jednak z nimi przesadzać aby nie stworzyć parodii aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając małe mieszkanko, powinniśmy zadecydować się na bardziej minimalistyczne rodzaje mebli, które jedynie łagodnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo łagodną ornamentyką.
Styl prowansalski charakteryzuje się utrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością powiększy optycznie nieduże wnętrze oraz nada mu świeżości. Na skutek zastosowaniu kilku dodatków , pasującej zastawy jadalnej i tekstyliów, uzupełnimy wystrój i nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy reprezentatywne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa pokazuje styl prowansalski wyprowadza się z regionu Prowansji w południowej Francji. Meble w stylu prowansalskim mają okrojoną, ale wielce charakterystyczną ornamentykę. Są tłoczone lub frezowane, czasami niekiedy z rzeźbiarskimi motywami nawiązującymi do przyrody. Głównie do roślin występujących w regionie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, albo winorośle.