Powietrzna pompa ciepła – ekologiczne źródło ciepłej wody

0
1101

Chciałbyś, aby podgrzewanie wody w twoim domu nie generowało zbyt dużych kosztów i było ekologiczne? Jest na to sposób – powietrzna pompa ciepła.

Działanie takiej pompy jest proste. Ciepło pobierane z powietrza podgrzewa wodę, a wszystko dzięki cyklowi termodynamicznemu. Czynnik chłodniczy odbiera ciepło z powietrza i zmieniając stan skupienia oddaje do wody. Klimatyzacja Katowice jest również ciekawą ofertą, z którą można się zapoznać. Ze względu na to, że nie zawsze warunki klimatyczne pozwalają na wygenerowanie odpowiedniej ilości ciepła, powietrzna pompa ciepła wyposażona jest również w specjalną grzałkę elektryczną. Dzięki temu woda w naszym domu będzie zawsze ciepła, a zużycie energii znacznie mniejsze niż w przypadku zastosowania innych rozwiązań.

powietrzna pompa ciepła

Instalacja powietrznej pompy ciepła może się odbyć w dwojaki sposób w zależności od modelu. Zaletą pompy monoblok jest to, że wszystkie jej części składowe zamknięte są w jednym urządzeniu, dzięki temu możliwy jest montaż wewnątrz pomieszczeń z wyprowadzeniem na zewnątrz jedynie końcówki kanałów powietrznych.

Zupełnie inaczej wygląda montaż w przypadku pompy typu split. Taka pompa posiada jednostkę składającą się z kompresora i parownika umieszczaną na zewnątrz budynku. W efekcie część pompy, którą zamieszczamy wewnątrz domu jest mniejsza i łatwiejsza w montażu. Taka pompa pracuje też ciszej.

ETG-System

ZOSTAW ODPOWIEDŹ