Piec do centralnego ogrzewania – wady i zalety

0
272
piec do centralnego ogrzewania

Piec do centralnego ogrzewania – wady i zalety

Możemy wyodrębnić mnóstwo rodzajów pieców centralnego ogrzewania, każdy z nich posiada swoje wady oraz zalety. Natomiast od klienta zależy którą spośród tych instalacji ma zamiar wybrać dla swojego domu.

Rodzaje pieców centralnego ogrzewania:

• Kotły gazowe – Są najpopularniejszą metodą ogrzewania pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Pozwalają one na osiągnięcie optymalnej temperatury a także są intuicyjne a także proste w obsłudze. Kotły te nie wytwarzają żadnego rodzaju zanieczyszczeń. Są bardzo proste w późniejszej rozbudowie. Koszt takiego kotła może wahać się w granicach od blisko 5000 do aż 15000 złotych.

Piec do centralnego ogrzewania na pallet oraz ekogroszek

• Piece na pellet – Są rodzajami pieców, które to coraz bardziej zyskują na popularności, posiadają one bardzo niskie koszty użytkowania, są one uzbrojone w duże zbiorniki paliwowe oraz w podajniki. Koszt kupna takiego pieca kalkuluje się na około od 6000 do 8000 złotych,
• Piece na ekogroszek – Są rodzajami pieców niezmiernie ekologicznych, wpisują się one idealnie w wizję domów przyjaznych dla środowiska. Wytwarza on niską ilość siarki i popiołu, jest on także bardzo prosty w obsłudze. Nie wymaga on specjalnej wiedzy na temat pieców a cena takiego urządzenia mieści się w zakresie od niecałych 6000 do niecałych 8000 złotych. Powoduje to, że koszt takich pieców jest bardzo atrakcyjny i zarazem będzie przyjazny dla środowiska.

Dlaczego my?

Nasza firma Instali jest ekspertem w dziedzinie ogrzewania w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Oferujemy wiele rodzajów pieców centralnego ogrzewania aby tylko sprostać wymaganiom naszego klienta. Jesteśmy najlepsi w swojej dziedzinie i gwarantujemy naszym klientom niezawodność, jakość oraz przede wszystkim bezpieczeństwo.

Zapraszamy do poprzedniego artykułu 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ