Wybierz odpowiedni klimatyzator do domu

0
959

Kiedy decydujemy się na zakup klimatyzatora do naszego domu, warto zwrócić uwagę kilka rzeczy. Dzięki temu wybrane przez nas urządzenie będzie spełniało nasze oczekiwania, a jednocześnie będzie bezpieczne dla zdrowia.

Klimatyzator ma nie tylko w pływ na temperaturę w naszym domu, ale również na poziom wilgoci. Podczas pracy klimatyzator osusza powietrze, co powoduje powstawanie skroplin na powierzchni parownika. Taką wodę trzeba co jakiś czas usuwać. Na rynku dostępne są klimatyzatory, które posiadają specjalne zbiorniki, jednak do większości konieczna jest dodatkowa instalacja. Zwykle wykonywana jest z cienkich, plastikowych rurek, które można wyprowadzić na zewnątrz budynku lub podpiąć do kanalizacji.

Inną ważną kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca na montaż klimatyzacji. Warto bowiem pamiętać, że źle usytowany klimatyzator może zwiększyć ryzyko infekcji i spowodować podrażnienie oczu lub skóry. Dlatego podmuch powietrza nie może być skierowany bezpośrednio na nas i powinno się najpierw wymieszać z cieplejszym powietrzem znajdującym się w pomieszczeniu. Do tego celu wykorzystuje się ruchome kierownice. Wyposażony w nie jest prawie każdy klimatyzator dostępny na rynku.

Co ciekawe kilatyzator może też mieć dobry wpływ na nasze zdrowie. Wszystko dzięki wyposażeniu w specjalny filtr, którego zadaniem jest zatrzymywać zanieczyszczenia powietrza. Niektóre filtry są tak skuteczne, że przechwytują z powietrza kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów i pleśni, a nawet niektóre bakterie i wirusy. Na rynku coraz częściej pojawiają się klimatyzatory, których zadaniem jest również troska o naszą skórę i w tym celu uwalniają do powietrza witaminę C. Dostępne na rynku klimatyzatory mogą być wyposażone w filtry, które można czyścić oraz takie, które wymagają cyklicznej wymiany.

Podczas zakupu klimatyzatora w Klimatyzacja Katowice warto również zwrócić uwagę na jego moc. Choć producenci zwykle informują o tym, do jakiego pomieszczenia nadaje się dane urządzenie, można również dokonać obliczeń samodzielnie lub poprosić o pomoc sprzedawcę, który powinnien dysponować specjalnym programem komputerowym do tego celu.

Choć głównym zadaniem klimatyzatora jest obniżananie temperatury, może on również spełniać funkcję urządzenia grzewczego. Do wyboru mamy tańsze klimatyzatory wyposażone w elektryczną nagrzewnicę lub droższe, ale za to energooszczędne, które spełniają funkcję pompy ciepła.

ETG-System

ZOSTAW ODPOWIEDŹ